2 terriner med lock, höjd 17, längd 24 cm.
2 såssnipor, höjd 11, längd 20,5 cm.
1 uppläggningsfat, längd 36,5 cm.
7 skålar, diameter 16 cm.
6 uppläggningsfat, längd 20 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 23 cm.
4 äggkoppar, höjd 6 cm.
12 tekoppar med fat, koppens höjd 6,5, fatets diameter 14,5-16cm.
1 gräddkanna, höjd 7 cm.
10 assietter, diameter 18 cm.
11 mattallrikar, diameter 28 cm.
2 uppläggningsfat, längd 25,5 cm.
Ett medföljande fat (nagg).
Fotringsnagg. Nagg, varav ett antal större. Repor. Sprickor. Genomgående sprickor. Glasyrsprickor. Lagningar.