Oval på indragen fot, hänklar och lockknopp i form av lagerkransar. Graverad dekor på livet "FRÅN KUNGL. LIF GARDETS TILL HÄST OFFICERSKÅR" samt krönt emblem med tre kronor. Höjd 23 cm. Vikt 1298 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.