Spegellampett Gustaviansk med Stockholms hallstämpel sent 1780/90-tal
Förgylld (enligt märkning en blandning av äkta och oäkta guld), för två ljus, skuren och skulpterad dekor av bla pärlstav och bandfläta, genombrutet krön med lagerblad och rosor, 76x44 cm
Senare glas. Fläckar. Dekor med skador/lösa delar
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.