3 serveringsskedar, längd 23,5 - 25 cm, två med förgyllda blad,
12 dessertskedar, längd 16,5 cm i etui,
5 matskedar, 21 cm,
6 st dessertskedar, 17 cm,
strösked med förgyllt blad, 15 cm
sockertång med förgyllda klor, 12 cm
tesked, 13,5 cm.
Sammanlagd vikt ca 932 g.
Alla utom en serveringssked med gravering. Sedvanligt bruksskick.