Bägare med dekor av blommor inom medaljonger, W.A. Bolin, Stockholm 1943. Diameter 9, höjd 10,5 cm. Bägare i slät modell med svagt konande form, dekor av vågband, på rund godronnerad fot, CG Hallberg, Stockholm 1948. Diameter 12, höjd 18 cm.
Total vikt 580 gram.
Smärre slitage. Gravyr. Smärre bucklor.