Läsbord, J. Carter London, England, omkring år 1900.
Mahogny. Ställbar skiva med konturerade kanter, på centralfot med avslutande trissor. Brickmärkt Carter's Patent Patentee & Manufacturer J. Carter London. Bredd 80, höjd 82 cm.
Något slitage. Märken. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.