Fåtöljer ett par sk Gripsholms-modell Nordiska Kompaniet 1900-talets andra hälft
Stomme av bemålat trä, fast tygklädd sits med löst liggande plymåer i sits och rygg, tre mindre tygklädda kuddar, stoppade tygklädda armlän, plakettmärkta, sitthöjd ca 42 cm, 63x73x91,5 cm
Bruksslitage. Fläckar. Märken. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.