Eric Löfman, ljusstakar, ett par, samt skål, silver, KG Markströms, Uppsala 1977-79
Stämplad signatur. Ett par ljusstakar med nedåt avsmalnande oktagonala skaft, på rund fot med pärlbård, höjd 16,5 cm.
Skål med hamrad yta, på indragen fot, diameter 15, höjd 6 cm.
Fyllda fötter.
Smärre slitage.