Svante Skogh, stolar 4 st, "Rossetto", 1960-tal.
Stomme av teak och valnöt med textilklädda sitsar. Märkta Made in Denmark. Sitthöjd 42, bredd 45, höjd 92 cm.
Stommarna med smärre slitage, vissa märken och smärre fläckar. Hörnen på sitsarna med smärre skador i textilen.