Eugen Höglund bildhuggarverkstad, skåp, Vetlanda, 1950-tal.
Fanerat med mahogny. Dörrpar med paneler med skuren dekor med olika motiv. Inredning med flyttbara hyllplan. Bredd 88, djup 41, höjd 139 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage och stötmärken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.