Soffbord, Paul Boman, 1900-talets mitt.

Mahogny. Bär tillverkarens etikett "Kungl. Svensk hovleverantör Paul Boman". Bredd 130 cm, djup 60 cm, höjd 53 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre repor. Senare ytbehandling.

Utropspris
250 EUR