Bestående av:
12 mattallrikar, 24 cm.
12 djupa tallrikar, 20,5 cm.
17 förrättstallrikar, 20,5 cm.
18 assietter, 17,5 cm.
Karott, 18,5 cm.
Kanna, 14 cm.
Såspanna med handtag, 8,5 cm.
Gryta med lock, 23 cm.
Serveringsfat, 34 cm.
14 tekoppar med fat, fatens diameter 16 cm.
21 kaffekoppar med fat, fatens diameter 13,5 cm.
Två tefat (naggade) och två kaffefat medföljer. Grytan med spricka. Enstaka koppar med krakelyr samt nagg. Vissa missfärgade fläckar. Bruksslitage.