Muminfigurer, 6 st, Atelier Fauni, Finland, 1950/60-tal.
Trä, tyg, skinn mm. Lilla My, Mymlan, Filifjonkan, Hemulens moster, Stinky och Hattifnatt. Stämpelmärkta. Höjd 10-17 cm.
Slitage. Skador. Delar saknas. Lösa delar. Fläckar. Lilla My och Mymlan har bytt huvud.