Med svenska importstämplar.
11 bordskniv, 20,5 cm.
Bordskniv, 22,5 cm.
12 bordsgafflar, ca 18.5 cm.
12 förrättsgafflar, 15-15,5 cm.
12 dessertskedar, 15,5 cm.
Total vikt ca. 2051 gram.
Något slitage. Vissa böjda tenat. Enstaka smärre bucklor.