12 dessertskedar, längd 15 cm.
1 strösked, längd 10,5 cm.
1 sockertång, längd 14 cm.
1 tesil, diameter 5,5 cm.
Vikt 335 gram.
Mörkbetsat etui med inlagd dekor av mässing.
Smärre slitage. Märken. Etui med smärre skador. Strösked med lagning.