Bestickservis, 48 delar, silver, Hanau, Tyskland, sent 1800-tal.
Förgyllda. Bestående av:
6 knivar, 25 cm.
6 gafflar, 20 cm.
6 skedar, 21 cm.
6 knivar, 20 cm.
6 fiskknivar, 21,5 cm.
6 fiskgafflar, 15.5 cm.
6 fruktknivar, 17.5 cm.
6 fruktgafflar, 15 cm.
Vikt ca.2468 gram.
Slitage. Märken. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.