Pentti Sammallahti, "Honnos, Soittajani".
12 blad signerade och daterade med blyerts. Tryckt hos Matti Eero / Repro Art Oy. Upplaga 200 ex (finska) samt 120 ex (engelska). Med dedikation till Tuija Lindström: "Till Tuija 15.9.1988, med gratulationer, Pentti". Bladstorlek 20,5 x 42 cm.
Smärre fläckar.