Bestående av;
12 tallrikar diameter 27 cm,
10 tallrikar diameter 22,5 cm,
10 tallrikar diameter 20,5 cm,
18 djupa tallrikar,
20 assietter,
10 skålar,
10 mindre assietter,
2 såsbåtar med lösa fat,
3 ovala skålfat,
1 ovalt uppläggningsfat,
1 tekanna
1 kaffekanna med ett extra lock,
1 gräddsnipa,
1 sockerskål,
10 buljongkoppar med fat,
10 koppar med fat,
2 runda uppläggningsfat (spricka).
Bruksslitage. Repor. Obetydligt nagg.