Carl-Erik Johansson, soffa och fåtölj, "Böja", Bejra-möbler, 1960-talets mitt.
Stomme i teak. Lösa kuddar i gråblått tyg.
Soffa längd ca. 185, djup ca 73, sitthöjd ca 41 och höjd ca 74 cm
Fåtölj bredd ca 75, sitthöjd ca 41, höjd 74 och djup ca 73 cm
Obetydligt slitage och repor Senare klädsel. Renoverade dynor
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.