Fanerad med mahogny samt med mässingsbeslag och lister. Kannelerade avfasade hörn, tre lådor med dragringar. Konturerad stenskiva. Bredd 96, djup 49,5, höjd 80 cm. Nyckel finns.
Smärre märken och slitage. Övre låset kärvar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.