6 matskedar G Lindegren, Helsingborg 1828, modell "Gammal Fransk", graverade initialer, längd 23 cm.
Matsked A Hjulström, Västerås 1818, gammalsvensk modell, graverade initialer, längd 22 cm.
Matsked E Söderholm, Härnösand 1859, modell "Engelsk Snäck", graverade initialer, längd 22,5 cm.
Total vikt 567 gram.
Smärre bucklor, slitage.