Hans J. Wegner, matbord, "AT-312", Andreas Tuck, Danmark.

Benställning av ek med skiva fanerad med ek. Två utdragsskivor. Brännmärkt Andr. Tuck Design Hans J. Wegner Made in Denmark Danish Furnituremakers Control. Längd 140-240, bredd 90, höjd 72 cm.

Ställvis fläckar och slitage, skivan ställvis mycket hårt slipad med avlägsnad fanér.

Utropspris
6 000 SEK