Reino Ruokolainen

(Finland)
Reino Ruokolainen
(Finland)

Reino Ruokolainen, bord, H-modell, Haimi 1960-tal.

Teak. Utdragbart bord. Tilläggsskivan kan förvaras under bordsskivan. Längd 120 cm, bredd 80 cm, höjd 70 cm. 1 st, à 50 cm iläggsskiva. Totallängd 170 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken.

Utropspris
300 EUR