Sängbord, ett par, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.
Ett par pottskåp i mahogny, med skåpsdörr samt låda, kannelerade runda ben, upptill stenskiva, invändigt med insatser i porslin märkta Sarreguemines France. 40 x 40, höjd 80 cm.
Åldersrelaterat slitage. Nagg, torrsprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.