Ett par kaffekoppar med fat, fatens diameter 14 cm (ett fat med nagg).
2 fat på fot, diameter 17 cm.
2 ovala fat, 22 cm.
2 triangulära fat, 13 cm.
7 assietter, 14,5 cm (sex stycken med nagg).
Faten på fot, kopparna med fat samt assietterna andra- eller tredjesortering. Nagg. Smärre slitage. Ett fat till kopp samt en gräddkanna, annan tillverkare, medföljer.