Mogens Koch, Modulhyllsystem, 8 delar, "Byggereolen", Rud Rasmussens Snedkerier. Danmark, 1900-talets andra hälft.
Bokhylla i modulsystem. Fanerad med mahogny. Två skåp 76 x 76 cm, djup 36 cm. Fyra öppna hyllor 76 x 76 cm, djup 36 cm. Två mindre hyllor 76 x 50 cm, djup 36 cm. 2 st socklar. Etikettmärkta. Nyckel finns.
Ställvis slitage. Märken. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.