Mogens Koch, skåp, ett par, samt 6 hyllor, "Byggereolen", Rud Rasmussens Snedkerier. Danmark, 1900-talets andra hälft.
Mahognyfanerade underskåp med dubbla skåpdörrar och bakomliggande hyllinredning. Mässingsbeslag. Etikettmärkta. Bredd 76, djup 36, höjd 81 cm. Skåp med fasta hyllplan. Etikettmärkta. Bredd 76, djup 36, höjd 50 - 76 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Enstaka märken. Enstaka torrspricka/fanerskada.