Skedar, 3 st, silver, Moskva, sent 1800-tal till 1900-talets början.
Graverad dekor, delvis förgyllda.
Två syltskedar, längd 16,5 och 17 cm.
Serveringssked med runt blad, mästarstämpel Stepan Kuzmich Levin. Längd 19 cm, bladets diameter 10 cm.
Totalvikt 134 g.