Coasters, 12 st, silver, Finland 1948-50 och coasters för vinflaska, 2 st, försilvrade, England.
Glasunderlägg, diameter 8,5 cm, silvervikt 338 g, tillverkare Auran Kultaseppä, Åbo och Kultakeskus, Tavastehus.
Coasters för flaska, träbotten, diameter 13 och 14,5 cm, den större stämplad Barker-Ellis.
Åldersrelaterat bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.