Fanérat med mahogny, detaljer av bok. Pardörrar med bakomvarande hyllor, lådor samt inredning med spegelglas. Ena dörren med ställ för flaskor och glas. Med monterad belysning. Bredd 108, djup 42, höjd 116 cm. Nyckel finns.
Ställvis slitage, fläckar och märken. Vissa fanerskador och fanérlagningar. Nagg. Belysninge ej funktionstestad.