Bestickservisdelar, 24 st, modell "Rosen", GAB/Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1930-31.
Stämplade av GAB och Nordiska Kompaniet.
6 matskedar, längd 21,5 cm.
6 bordsgafflar, längd 18 cm.
6 bordsskedar, längd 18,5 cm.
6 matgafflar, längd 21,5 cm.
Vikt 1140 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.