Space Copenhagen, matbord, "Moon Table", Gubi, Danmark, 2000-tal.
Ovalt bord med skiva av svartbetsad ek. Längd 299, bredd 105, höjd 74 cm.
Smärre skador. Enstaka, ytlig repa på skivan. Enstaka märken.
Space Copenhagen är en designstudio baserad i Köpenhamn, grundad 2005 av Peter Bundgaard Rützou och Signe Bindslev Henriksen.