Mario Bellini, fåtöljer, ett par "Amanta", C&B Italia, 1900-talet andra hälft.
Stomme i glasfiber, avtagbar klädsel. Märkt C&B Italia, Amanta, Mario Bellini, Fiberlite. Bredd ca 80 cm, sitthöjd 40 cm, totalhöjd ca 70 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Märken.