Skopa / slev, silver, kontrollmästare Egor Ivanovich Blomberg, Tiflis 1868
En rund skopa med reliefdekor av stående figur med stav omgiven av växter. Skaftet med ängel vid fästet samt dekor av mönster. Skål samt skaft bär stämpel. Längd 37 cm, vikt 212 gram.
Smärre bucklor, slitage
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.