Bertil Fridhagen, matbord, "Diamant", 1960-tal.
Valnöt. Rund skiva på nedåt avsmalnande ben. Två iläggsskivor á 55 cm. Märkt Bodafors Design B Fridhagen Made in Sweden. Längd 115-225, bredd 115, höjd 73 cm.
Smärre slitage. Märken. Smärre fanerskador. Fläckar.