Poul Hundevad, matsalsgrupp, bord samt stolar, 3 st, Danmark, 1960-tal.
Tre stolar i palisander med stoppade sitsar. Klädda i svartläder. Sitthöjd 43, höjd 78 cm. Bord i palisander med två iläggsskivor. Diameter 119. Total längd 227 cm. Medföljande extrasits.
Smärre slitage. Avnötningar på ben. Ställvis blekt. Enstaka fläck. Enstaka märken.