Lucien Clergue, "Nu de la mer"
Signerad Lucien Clegue. Även signerad Lucien Clergue och numrerad 6/20 a tergo. Flera copyrightstämplar samt märkt "ref 462/13" och "KA20074" a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 50 x 60 cm. Bladstorlek 50 x 60 cm.
Flertalet hanteringsveck.
Två parallella veck vid nedre högra hörnet.
Ytliga repor på bildytan.
Ett fåtal obetydliga små retuscher.