Intarsiadekor av bläckhorn, bok och blommor, konturerad skiva, låda med knopp, svängda ben kopplade i skiva, mässingsskodda fötter. 28 x 42, höjd 72 cm.
Smärre fanerskador. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.