28 mattallrikar, diameter 24 cm.
14 assietter, diameter 18 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 21 cm.
26 djupa tallrikar, diameter 20 cm.
6 tekoppar med fat. Fatets diameter 16 cm.
2 karaffer, höjd 14 cm.
1 kaffekanna med lock, höjd 15,5 cm.
2 såskarotter, längd 18 cm.
2 höga, runda skålar, höjd 10,5, diameter 18,5 cm
2 låga, runda skålar, höjd 6, diameter 18,5 cm.
1 gräddkanna, höjd 6,5 cm.
2 uppläggningsfat, 34,5 x 26,5 cm.
2 uppläggningsfat, 26 x 21 cm.
1 kaffekopp och ett tefat medföljer.
Smärre slitage. Smärre repor. Smärre, enstaka nagg. En djup tallrik med genomgående spricka.