Spegel, Louis XVI, Frankrike, 1700-talets slut.

Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med fåglar omgivna av volutformade bladslingor under blomranka, ramen med pärlbård. 113 x 67 cm.

Smärre dekorbortfall, lagningar och torrsprickor. Senare glas.

Utropspris
8 000 SEK