Ramverk i förkromad stålrör. Björkfanerad. Sidoskåp. Bordets längd 65 cm, djup 29 cm, höjd 65 cm. Stolen ramverk i förkromad stålrör, stoppad läderklädsel. 38 x 32 cm, höjd 48 cm.
Slitage. Lagningar. Senare klädsel. Fanerskador. Hylla saknas. Märken. Rostangrepp.