Anders Pehrson, bordslampor, ett par, "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus.
Vitlackerad metall med detaljer i guldfärgat metall. Ledad arm. Skärm med raster av vit plast. Etikettmärkta. Höjd 54 cm.
Ej funktionstestade. Visst slitage. Fläckar. Raster med smärre skador.