Bertil Fridhagen, matbord, "Diamant", Bodafors, daterat 1962.
Runt matbord fanerat med valnöt. Nedåt avsmalnande ben. Märkt Bodafors Design B. Fridhagen Made in Sweden 1962. Två iläggsskivor á 55 cm. Längd 115-225, bredd 115, höjd 73 cm.
Något slitage. Märken. Smärre fläckar.