Göran Malmvall, skåp, "Svitjod", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft.
Fanerat med björk och masurbjörk. Fyra lådor samt fyra skåp varav två med vitrindörrar. Hyllinredning. Etikettmärkt. Bredd 120, djup 41, höjd 177 cm.
Ställvis blekt. Fanerskador.