Raguskedenslängd 27,5 cm, vikt ca. 127 gram.
Gafflarna av Petter Adolf Sjöberg, 1782, Jacob Engelberth Torsk, 1902, längd 20-21, vikt 128 gram.
Skedarna, Seseman 1819, Jakob Gustaf Bursell, 1815, P.Ohlin, 1808, O-Sedin, 1797, Thomas Spackman, London, tidigt 1700-tal, längd 20-22,5, vikt ca. 251 gram.
Åldersrelaterat slitage. Något böjda tenat på gaffel. Märken.