Fanerat med mahogny. Elegant inredning med spegelglas och plats för flaskor och glas samt belysning. En utdragbar skiva och en låda. Kannelerade ben. Bredd 85, djup 44, höjd 114 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken. Smärre repor. Krackelyr. Belysning ej funktionstestad. Smärre fanerskador.