12 matgafflar, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1863, längd 21 cm.
4 smörgåsgafflar, längd 14 cm.
4 smörgåsknivar, längd 18 cm.
7 dessertskedar, längd 14 cm.
9 bordsgafflar, längd 17,5 cm.
16 bordsknivar, varav tre stämplade GAB Stockholm, 1962-64, längd 21,5 cm.
12 matknivar, längd 25 cm.
Total vikt inklusive rostfria blad 3895 gram.
Smärre slitage. Vissa delar med gravyr. Delvis senare blad.