Sannolikt Sven Wibling, Jönköping 1760, vikt 33 g. Höjd 6,3 cm.
Johan Martin Loëll, Falun 1790, vikt 37 g. Höjd 7 cm.
Lars Biugg, Jönköping 1763, vikt 35 g. Höjd 7,8 cm.
Michael Olof Barkman, Varberg 1842, vikt 58 g. Höjd 9,5 cm.
Slitage, några små bucklor, skrapmärken.