Karin Björkquist och Gunnar Cyrén servis 39 dlr "Nobel"
Bestående av:
8 tallrikar diameter 25,5 cm, Rörstrand
6 gafflar längd 29 cm, Gense
6 knivar längd 21 cm, Yamazaki
6 glas höjd 16,5 cm, Orrefors
7 glas höjd 18,5 cm varav ett med repor i förgyllningen, Orrefors
6 glas höjd 12 cm, Orrefors
Repor.