Bestående av:
12 mattallrikar, 26,5 cm.
9 djupa tallrikar, 21,5 cm.
21 förrättstallrikar, 21-21,5 cm.
18 assietter, 17-18 cm.
4 assietter, 15 cm.
8 sidotallrikar, 20 x 13 cm.
Såsbåt, 19 cm.
Såsnipa, 16 cm.
5 små skålar med handtag, 12 cm.
2 kannor, 14,5-15 cm.
4 ovala karotter, 16-23 cm.
4 ovala uppläggningsfat, 23-43 cm.
Terrin, 30 cm.
Kaffekanna, 20 cm.
Tekanna, 14 cm.
2 gräddkannor, 7 cm.
Burk med lock, 11 cm.
Underlägg, 10 cm.
5 tekoppar med fat, fatens diameter 15,5 cm.
13 kaffekoppar med fat, fatens diameter 13,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. 3 tefat och 2 kaffefat medföljer. Krackelyr. Enstaka delar missfärgade och med sprickor, vissa med nagg. En kopp med lagat nagg.